Skip to content
You are not logged in |Login  
     
Book Cover
book
BookBook
Author Penner, Sarah, Autor.

Title Zaginiona apteka / Sarah, Penner ; przełożył Artur Ubik.

Publication Info. Warszawa : HarperCollins Polska sp. z o.o., 2021.

Copies

Location Call No. Status
 New Britain, Main Library - Foreign Language  PO FIC PENNER, S    DUE 05-31-22
Edition Pierwsze wydanie.
Description 378 pages : illustration ; 22 cm
Summary Ukryta pośród zaułków osiemnastowiecznego Londynu tajemna apteka obsługuje niezwykłą klientelę. W całym mieście maltretowane lub zdradzane kobiety przekazują sobie szeptem wieści o tajemniczej Nelli, sprzedającej na pozór niewinne medykamenty, dzięki którym mogą raz na zawsze pozbyć się swoich dręczycieli. Los apteki staje jednak pod znakiem zapytania, gdy nowa klientka popełnia brzemienny w skutki błąd, którego konsekwencje ciągną się przez wieki. Tymczasem współcześnie Caroline Parcewell, niedoszła historyczka, samotnie spędza w Londynie dziesiątą rocznicę ślubu, uciekając przed małżeńskimi problemami. Przypadkiem trafia na wskazówkę sprzed dwustu lat dotyczącą serii niewyjaśnionych zgonów w tym mieście, a wtedy los splata jej życie z życiem aptekarki sprzed wieków. Z życiem... i śmiercią. "Zaginiona apteka" to trzymająca w napięciu, pasjonująca i pełna niezapomnianych postaci powieść o zemście i o tym, w jak niezwykły sposób kobiety potrafią się nawzajem ratować, pomimo dzielącej je bariery czasu.
Language In Polish, translated from English.
Subject Pharmacists -- Fiction.
Americans -- England -- Fiction.
Murder -- Fiction.
Poisons -- Fiction.
Murder -- England -- London -- Investigation -- Fiction.
Secrecy -- Fiction.
Revenge -- Fiction.
Women chemists -- Fiction.
London (England) -- Fiction.
London (England) -- 18th century -- Fiction.
Americans. (OCoLC)fst00807488
Murder. (OCoLC)fst01029781
Murder -- Investigation. (OCoLC)fst01029788
Pharmacists. (OCoLC)fst01060218
Poisons. (OCoLC)fst01068184
Revenge. (OCoLC)fst01096476
Secrecy. (OCoLC)fst01110644
Women chemists. (OCoLC)fst01177392
England. (OCoLC)fst01219920
England -- London. (OCoLC)fst01204271
Chronological Term 1700-1799
Genre/Form Fiction. (OCoLC)fst01423787
Historical fiction. (OCoLC)fst01726640
Novels. (OCoLC)fst01921742
Historical fiction.
Novels.
Added Author Translation of: Penner, Sarah. Lost apothecary.
Ubik, Artur, translator.
Added Title Lost apothecary. Polish
ISBN 8327655698
9788327655691
-->
Add a Review